Меню сайту
Категорії розділу
Cтатті [11]
Риби наших водойм [5]
Різноманітні методи ловлі [0]


Погода в Чорткові


Головна » Статті » Cтатті [ Додати статтю ]

Сом та його ловля на квок
  Сом-є одною з найбільших риб, що мешкає в наших водоймах,та є бажаною в улові кожного рибака.Цей хижак полюбляє глибокі ями,крутояри,кручі,затоплені споруди та коряжники.Після зимової сплячки прокидається з прогріттям води до 10-12гр та у квітні починає ловитися.Нереститься при температурі 18-22гр.,самець викопує грудними плавцями ямку,у яку самка відкладає ікру та покидає її а самець оберігає гніздо,нагнітаючи в гніздо воду збагачену киснем.Після нересту сом посилено харчується до серпня-вересня після чого кльов стає в"ялим-вибагливим.Ловиться сом поки вода не охолоне до 12-10гр.
Кращою насадкою до нересту є дрібна риба,котра під час нересту стає необачною і стає легкою наживою-тому і клювання сома виглядає жадним,різким. Після нересту сом починає ставати капризнішим-пучок виповзків,п"явка,п"явка на виворіть,тушка кальмара,жаба,перловиця,медведка,саранча,пташина печінка..... .

Ловля на квок

  Квок-це майже музичний інструмент, що нагадує сому про харчування. Ловлять сома на квок з лодки.На глибину 4-5м опускають сомову жерлицю(міцний шнур,груз 100-500гр нижче груза поводок із жилки0,8-1мм та довжиною 1м та міцний одинарний гачок).Принцип роботи квока заключений у створенні кавітації-прогін повітряної бульки під водою, після чого пустота під водою різко захлопується і створюється ударна акустична хвиля із часткою"кв".Сом почувши цей звук,якщо нічого його не насторожує, підіймається до поверхні де зустрічає апетитну наживку сом"ятника. Головне правило-ідеальна тиша.Покльовка проявляється як легке пощипування після чого йде легка потяжка і переходить у сильну та рішучу,після чого потрібно різко підсікти. Виважування важке та потребує неабиякої витримки. 

Головні правила

-не намотувати при виважуванні шнур на руку,лікоть...
-не втягувати сома в лодку(більшого за 20кг) а буксирувати до берега
- ідеальна тиша(стук,сування ногами по днищі лодки...)
У виготовленні квока сам матеріал великого значення не має-головне щоб ним можна було працювати, вільно,не затрачаючи на квочіння зусиль.
В народі сома умовно поділяють на два підвиди-Білий(що живе в піщаних ямах) та мраморний,хоть і є одним видом-СОМ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ. НУ НІ ХВОСТА ВАМ НІ ЧЕШУЇ!!!
Категорія: Cтатті | Додав: сер (09.11.2010)
Переглядів: 1403 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
+1  
1 Чортик   (10.11.2010 00:27) [Материал]
Вітя а ЧЕШУЇ де дів??? чи це ісходний код боком виліз ?

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ваш профіль
Повідомлення:

Гість, ми раді Вас бачити. Будь-ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Форма входу
Пошук
Друзі сайту



Лучшие рыболовные сайты Каталог веб ресурсів Тернопільщини
Украинская рыбалка Громада Рибалок України
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Користувачів на сайті
Всего: 53
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
Адміністраторів: 1
Модераторів: 4
Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz