Меню сайту
Категорії розділу
Cтатті [11]
Риби наших водойм [5]
Різноманітні методи ловлі [0]


Погода в Чорткові


Головна » Статті » Риби наших водойм [ Додати статтю ]

Плотва
Опис
 
  Цю красиву, витончену рибу більшість рибалок ласкаво називають «плотвичка» або «плотичка». Відрізнити її від інших риб нескладно: жовті очі, сріблясто-бура спинка і світле черевце в поєднанні з червонуватими плавцями видають плотву «з головою».
Навіть дрібну плотву з величезним задоволенням ловлять не тільки діти, але й цілком серйозні рибалки. А велика «мірна» плотва - цінний трофей, за яким доведеться чимало поохотится. Популярність плотви пояснюється безліччю причин: вона водиться повсюдно і у великих кількостях, її не особливо складно зловити, при цьому клювання плотви на рідкість невірний, що робить ужение цієї риби цілком спортивним. Крім того, всенародно улюблена вобла - це одна з форм плотви.
Найчастіше у водоймах середньої смуги зустрічається невелика плотвичка, вага якої не перевищує 150-200 г. У багатих кормом озерах і водосховищах нерідко трапляються особини по 500 г вагою, а особливо везучі рибалки можуть похвалитися затриманням кілограмових риб!

Спосіб життя
 
   В Україні складно знайти водоймище, в якому б не жила плотва: вона у великій кількості водиться в річках і озерах, кар'єрах, старицях та ставках з чистою водою. Немає її хіба що в болотах і в малокормних ставках, в яких виживають тільки карасі з Ротань. Швидкого плину плотва не любить, намагається знайти ділянки зі спокійною водою, порослі осокою, очеретом або водоростями. Тут і корми багато, і від хижаків сховатися нескладно. Крупна риба мешкає глибше дрібної, часто ховається під високим берегом, корчами, палями мостів. Плотва майже завжди тримається зграйками: чим більше уважних очей, тим раніше помітиш ворога і спасешся. Той же спосіб захисту від хижаків використовують, наприклад, стада антилоп.
Ікромет у плітки проходить у травні, на цей час клювання зазвичай припиняється. Зате після нересту починається інтенсивний жор - плітка від'їдається після майже місячного посту. Їжею плітки служать комахи та їх личинки, особливо небайдужа вона до мотилеві і коників, при нагоді поласує черв'яком і рачки-бокоплави. Плотва - одна з небагатьох риб, із задоволенням поїдає водорості. Взагалі рослинний корм викликає у неї тільки позитивну реакцію, недарма так ефективні прикормки і привади з розпарених зерен і хліба.
 
Як ловити
 
   Майже всі любителі полювання на плотву ловлять цю рибу самої звичайної поплавковою вудкою. В озерах вудити зручніше з човна, закидаючи насадку до кордону водних рослин або до підмито березі, в річках плотва відмінно ловиться в проводку. У класичному варіанті плотву спокушають мотилем, невеликими гнойовими хробаками, опаришами, зернами, тестом і хлібом. У принципі, підійдуть будь-які рослинні приманки, невеликі комахи і черв'яки. Влітку плотвичка жваво клює на пучок зелених водоростей. Якщо у водоймищі мешкає велика глибоководна плотва, має сенс поставити донку. Нахлистовики ловлять плотву на невеликі сухі і мокрі мушки, а особливо просунуті в надії на великий трофей катують щастя з німфою.
Поклевка у плітки дуже слабка і боязка - осічки переслідують рибалки одна за одною. Професіонали радять використовувати якомога більш чутливі снасті і найлегші поплавці, що реагують на найменшу клювання цієї риби.

Коли ловити
 
   Плотва клює круглий рік, іноді навіть не роблячи перерви на нерест. Пік її активності припадає на початок літа і на кінець зими, в цей час плітку можна ловити протягом усього дня. Тим не менш, в будь-який час року найвірніший і жадібний клювання плотви буває вранці і на заході.
Категорія: Риби наших водойм | Додав: Віктор (16.02.2011)
Переглядів: 3523 | Рейтинг: 3.2/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ваш профіль
Повідомлення:

Гість, ми раді Вас бачити. Будь-ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Форма входу
Пошук
Друзі сайту



Лучшие рыболовные сайты Каталог веб ресурсів Тернопільщини
Украинская рыбалка Громада Рибалок України
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Користувачів на сайті
Всего: 53
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
Адміністраторів: 1
Модераторів: 4
Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz