Меню сайту
Категорії розділу
Cтатті [11]
Риби наших водойм [5]
Різноманітні методи ловлі [0]


Погода в Чорткові


Головна » Статті » Риби наших водойм [ Додати статтю ]

Короп
Опис
 
   Як виглядає короп, відмінно знають навіть дуже далекі від рибного лову люди. Будь-яка господиня, якщо тільки вся її сім'я не сповідує вегетаріанство, легко опише цю смачну рибу. У коропа потужне, досить товсте тіло, кілька сплюснуте з боків. Зовні молодий короп сильно нагадує на карася, але, на відміну від нього, має два помітних вуса. Дорослу рибу вже ні з ким не сплутаєш: у коропа великий спинний плавець й дуже потужною луска, жовтувата з темними цятками. Існує, правда, різновид коропа, майже позбавлена луски - так званий дзеркальний короп.
Добути коропа вдається не кожному, але зате щасливому рибалці точно буде чим похвалитися: середній розмір коропа - близько півметра, при масі 5-6 кг. Взагалі ж зустрічаються коропи і по 25 кг вагою, особливо великими розмірами відрізняються дикі коропи - сазани.
Короп також відомий як Сазан.
Спосіб життя
 
  Зустріти дикого коропа непросто, зазвичай вони водяться неподалік від риболовних господарств або в платних ставках. Тим не менш, шанс здобути цього дикого сазана є у кожного. Коропи дуже невибагливі: можуть жити в каламутній, непроточной воді, харчуватися фактично будь-якою їжею, не сильно чутливі до забруднення води. Короп шукає глибокі місця з повільним перебігом, зарослі, очерету, коряжник, де ніщо не заважає йому годуватися. Нерідко коропи стоять під самим берегом, де копаються в мулі або шукають корм серед водних рослин. Великі риби звичайно тримаються поодинці, невеликі коропи часто гуляють зграйками, так що в одному місці іноді вдається добути відразу кілька трофеїв. Влітку такі зграйки виходять на прогріте сонцем піщане мілководді, уважний рибалка може визначити їх місцезнаходження за характерними сплесків.
Нерест коропа відбувається при температурі води не нижче 18 С, тому точно вказати дату початку і закінчення ікромета досить складно. У деяких водоймах він починається вже в квітні-травні, десь затримується до серпня.
Маленькі Карпіка харчуються планктоном, але з віком починають їсти фактично будь-яку їжу: водорості, підводних личинок, комах, рачків, черв'яків, молюсків. Дорослі коропи з задоволенням поїдають линючих раків.

Як ловити
 
  У першу чергу, коропа ловлять поплавковою вудкою (обов'язково з котушкою) і на донку. Професіонали від нахлисту примудряються спокусити коропа штучної мушкою.
Вибір насадок для вудки поплавця і для донки дуже великий. Це і різноманітні каші, розпарені зерна, хліб, і хробаки, і рачки-бокоплави. Не відмовиться короп і від комах: поденок, веснянок, бабок, ручейников, і їх личинок. Закиди слід робити ближче до можливих стоянкам риби: водної рослинності, корчів. Опинившись на гачку, великий короп надає рибалці найсильніший опір. Дуже часто ця сильна й витривала риба рве волосінь, ламає або заплутує снасті і йде. При виведенні треба намагатися не перевантажувати снасть, але при цьому ні в якому разі не пускати коропа до корчів.


Коли ловити
 
  Короп і сазан клюють починаючи з весни, як тільки прогріється вода. На час ікрометання клювання загасає, жор коропа припадає на літні місяці, після нересту. Кращий час лову - ранній ранок і вечір: сазан - риба денна. Пізньої осені короп залягає в зимувальні ями і не харчується.
Категорія: Риби наших водойм | Додав: Віктор (16.02.2011)
Переглядів: 10666 | Рейтинг: 2.2/9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ваш профіль
Повідомлення:

Гість, ми раді Вас бачити. Будь-ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Форма входу
Пошук
Друзі сайту



Лучшие рыболовные сайты Каталог веб ресурсів Тернопільщини
Украинская рыбалка Громада Рибалок України
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Користувачів на сайті
Всего: 53
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
Адміністраторів: 1
Модераторів: 4
Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz