Меню сайту
Категорії розділу
Cтатті [11]
Риби наших водойм [5]
Різноманітні методи ловлі [0]


Погода в Чорткові


Головна » Статті » Риби наших водойм [ Додати статтю ]

Клень
Опис
 
   За кленем давно утвердилася слава самої острожної і полохливої риби, в цьому відношенні з ним посперечається хіба що форель. Спіймати кленя сіткою майже неможливо, це не промислова риба. Фактично єдина можливість спробувати або хоча б побачити цього підводного хижака - добути його самостійно. А подивитися на кленя варто! Це одна з найкрасивіших риб: його гладкі боки з металевим блиском і темна спина відразу викликають асоціацію з чорненим сріблом, картину доповнюють яскраво-червоні і помаранчеві плавники.
   Максимальна вага головня - близько 7 кг, але такі гіганти попадаються рибалкам раз у житті.

Спосіб життя

   Основне місце проживання кленя - швидкі рівнинні річки, великі струмки, хоча він може жити і в широких річках з млявим перебігом. У стоячій воді клені майже не зустрічаються, рідко-рідко можна виявити кленя у великому озері, та й то у вигляді виключення.
   Нерест у головатого хижака починається в квітні-травні і з невеликими перервами триває майже до липня. Ікринкам для розвитку необхідна насичена киснем вода, саме тому головні так люблять швидкі чисті річки. Вважається, що головень взагалі не може жити в забрудненій воді. 
   Чим краще кормова база у водоймі, тим швидше ростуть клені і тим більше їх популяція. Кленя зазвичай називають хижаком, насправді він належить до всеїдних риб. У будь-якому віці він із задоволенням харчується рослинним кормом: бере на хліб, зерна і тісто, в теплих південних районах відмінно ловиться на ягоди, наприклад, стиглу вишню. Комахи та їх личинки - також невід'ємна частина його раціону, особливо він небайдужий до травневих жуків і коників. Дорослий клень активно поїдає дрібних рибу, хробаків, п'явок, жаб, линючих раків.

Як ловити

  Полювання на кленя дуже непроста, але і задоволення від перемоги над таким хитрим і обережним суперником рибалка отримує величезне. Головне - дотримуватися при лові максимальну обережність, оскільки при першій ознаці небезпеки клень іде в іншу частину водойми. Нерозбірливість кленя в їжі дозволяє успішно ловити його на різні снасті. У першу чергу, вибір знаряддя лову залежить від пори року. Навесні кленю до душі личинки комах, черв'яки, рослинний корм і риба, при цьому тримається він досить глибоко і ловити його краще на донку. Влітку, з масовою появою літаючих комах, клень все частіше тримається біля самої поверхні води: чим яскравіше світить сонце, тим активніше він годується. У цей час рибалки міняють донки на поплавочние вудки, бомбарди і нахлистові снасті. В кінці літа і восени клень згадує про своїх хижацьких інстинктах і починає активніше харчуватися рибою. Саме час ловити його спінінгом на блешні та воблери або поплавковою вудкою на живця.

Коли ловити

  Клювання кленя починається в середині квітня і поступово посилюється з потеплінням води. Жор припадає на червень-липень, коли кленя можна ловити протягом усього дня. При місяці клювання не припиняється і вночі. У кінці жовтня, після перших серйозних заморозків, клень майже перестає брати насадки і приманки і лише інколи трапляється в зимових уловах.
Категорія: Риби наших водойм | Додав: Віктор (16.02.2011)
Переглядів: 17526 | Рейтинг: 2.1/13
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ваш профіль
Повідомлення:

Гість, ми раді Вас бачити. Будь-ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Форма входу
Пошук
Друзі сайту



Лучшие рыболовные сайты Каталог веб ресурсів Тернопільщини
Украинская рыбалка Громада Рибалок України
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Користувачів на сайті
Всего: 53
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
Адміністраторів: 1
Модераторів: 4
Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz