Меню сайту
Категорії розділу
Cтатті [11]
Риби наших водойм [5]
Різноманітні методи ловлі [0]


Погода в Чорткові


Головна » Статті » Cтатті [ Додати статтю ]

Передзимова поплавчанка!
  У середній смузі кінець жовтня - початок листопада вважається серед поплавочників часом міжсезоння, і ним необгрунтовано нехтують. Більшість рибалок упевненні, що в цей пізньоосінній період риба малоактивна, бере мляво і рідко, і смислу виїжджати на рибалку до першоліддя вже немає ніякого. Однак, це не так. Риба, звичайно, змінила свої звички, але не на всіх водоймищах і не настільки, щоб не підібрати спосіб успішної ловлі.
  Вийшовши до берега якого-не будь озерця сірим листопадовим, при повному штилі можна спостерігати кола, що розходяться на гладінні водоймища. Це гуляє по поверхні верховодка, верхівка або дрібна цьогорічна плітка. Тут і там поблизу берегів можна бачити розсип золотих краплин. Це окунь або щука ганяє малька. Так, значить риба не припинила своєї активності. І, можливо, буде добре ловитися. Адже і карась в цей час в уловах наполегливих поплавочників не рідкий. Головне - правильно підвести, заманити рибу до місця ловлі, і піднести грамотну насадку. А далі - справа техніки.
  Що стосується рік, то вважається, що велика риба, так і дрібна зграйна, на початок жовтня покидає верхів'я рік і основні дільниці малих річечок. Це не зовсім вірне твердження. "Крупняк" скочується в низовин, але не весь. А тубільці - окунь, плітка, підлящик, головень, карась, верховодка, піскар і багато інших залишаються зимувати на тому місці, де ловилися літом. Але, звичайно спонукати їх до покльовки важче. Потрібний інший підхід

     Вудлище

  Краще мати в своєму наборі, як мінімум, 2 махових вудлища. Доцільно взяти графітові палиці 5 і 7 метрів довжини. Але часто і потрібно і 9м. Чим легше, тим краще. Як правило хороші вудлища недешеві, але вони злихом компенсують витрати задоволення, що отримується під час лову (адже не за рибою ми їдемо, а за враженнями - риба і в магазині продається). Зараз на споживчому риболовецькому ринку найбільш прогресивні махові вудлища Мавер, Міло, Трабукко і Мікадо. Звичайно, всі ці продукти відрізняються якістю і ціною. Але саме з вище перерахованого можна підібрати щось для себе.
  На ставку (озері) краще починати ловлю з найдальшої дистанції. А при упевненому кльові потрібно задопомогою підгодовування спробувати підтягнути рибу на коротшу дистанцію.
  На невеликій річці практично те ж - починати ловитиварто довгою палицею. Відмінність в тому, що при ловлі на ставку ви цілеспрямовано підтягаєте рибу від брівки зі значними глибинами на мілководді. На ріці все трохи інакше. Ви можете 8-9-ти метровою вудкою ловити на брівці  "корита" протилежного берега (якщо ширина ріки незначна - 15 - 20м). А 4-5-метровим вудлищем здійснювати проводку біля кромки, розташованої ближче до вас, або на руслі. Тобто ви зможете промацати три перспективні зони і десь обов'язково знайдете найсильніше клювання.

Оснащення

  Мініатюрність і тонкість снасті - головна застава успіху, особливо пізньою осінню. Старайтеся в цей період використати тонкі волосіні і дрібні гачки. Правильно і доцільно використовувати 0.1 - 0.12 мм волосіні як основну, і 0.07 - 0.09 мм - як поводок. Риба не обірве при виведенні вашу снасть, якщо під рукою підсак з 3-метровою ручкою. Так і шанс піймати дійсно велику рибу в листопаді на ставку або на малій річці значно знижується. Гачки краще застосовувати не крупніше № за 16 по міжнародній класифікації. Хоч з набуванням досвіду, навіть №18 вам покажеться великуватим на рибу вагою близько 1кг. Поплавці з тягарцем 0.7-1.5г - найбільш привабливі в даний період ловлі. Відвантажувати їх слід так, щоб над поверхнею води стирчав лише кінчик з довжиною 3-5мм. Краще купувати спортивні поплавці з жовтою антеною. У будь-якому випадку, на водоймищі ви зможете поміняти її колір за допомогою маркера червоного або чорного кольорів. До того ж маркер буде корисний для фіксації на вудлищі відміток проміряної глибини в місці ловлі. При обриві оснащення або її замініце зіграє добруслужбу і зекономить час.
Підгодовування

  Пізньою осінню це мабуть самий головний чинник, що впливає на успіх. У цей період особливо мудрити не треба. Всілякі активатори і антрактанти можна відкласти убік до наступного сезону, або їх застосування зводиться до мінімуму. Використовую прикормку Унікорм 2-3кг на рибалку. Розбавляю її основу із 500г панірувальних сухарів і такою ж кількістю меленого геркулесу. Можна додати і 300-500г сухого молока або вершків. Але головну роль відіграє наявність в підгодовуванні дрібного  мотиля - свіжого або, при наявностіпроблем із зберіганням, замороженого. Приблизно 1кг. Але оскільки в нас в продажі він досить дорогий, можна обмежитися і меншою кількістю, наприклад, 200-400г. Досить вдалим рішенням може бути доданням в підгодування 500-1000г шматкованих червяків. Вже їх можна добути в потрібній кількості не тільки в магазині чи на ринку, але й безкоштовно - на скотному дворі або дачній ділянці. Половину підгодування закидають в місце ловлі з розрахунку 2/3 кількості під далеку снасть, 1/3 - під, допустим пятірку. Половина що залишилася у відрі, йде на підтримку активності риби дрібними кульками протягом всього часу рибалки.
Насадка

  Найкраще обмежитися трьома тваринними насадками: червяк, мотиль, опариш. Хоч в цей міжсезонний період можна задовільнитися і одним великим мотилем. Однак, часто бутерброд, тобто поєднання вище перерахованих насадок, дає найкращий результат. Комбінації, що найчастіше використовуються червяк+опариш, мотиль+опариш, опариш+червяк+опариш, опариш+2 мотиля ... Але частіше потрібно на гачок №18-20 насаджувати одного мотиля. А при поганому кльові його краще надівати колечком, тобто проколювати в двох частинах.
   
Категорія: Cтатті | Додав: Віктор (16.12.2011)
Переглядів: 1521 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ваш профіль
Повідомлення:

Гість, ми раді Вас бачити. Будь-ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Форма входу
Пошук
Друзі сайту



Лучшие рыболовные сайты Каталог веб ресурсів Тернопільщини
Украинская рыбалка Громада Рибалок України
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Користувачів на сайті
Всего: 53
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
Адміністраторів: 1
Модераторів: 4
Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz