Меню сайту
Категорії розділу
Cтатті [11]
Риби наших водойм [5]
Різноманітні методи ловлі [0]


Погода в Чорткові


Головна » Статті » Cтатті [ Додати статтю ]

Ловля в проводку

  Цим способом ловлі рибалкам можна займатись практично в любу пору року, тому ловля в проводку є більш розповсюдженим способом ловлі наших рибалок. Використовуючи даний спосіб можна зловити майже всі види карпових риб, но більше всього попадаються плотва, язь, густера, лящ, клень, красноперка, подуст, усач, вирезуб, і уклейка.

  Як вказуєю сам термін, ловля в проводку заключається в тому, щоб провести (протягнути) в більш або менш бистротекучих, но завжди проточних водах насадку так, щоб вона дотикалась дна. При цьому підтримуюча поплавком жилка повинна, ніде не зупиняючись, пройти всю необхідну відстань, до тих пір поки приманку не зловить риба. Плаваючий по воді поплавок служить для рибака сигналізатором: коли він погружається у воду, це означає поклевку - риба зловила наживку. Після того як Ви вибрали місце для рибалки, обов'язково потрібно спочатку прикормити риб, привернути їхню увагу до Вашого місця лову. Для успіху ловлі в проводку потрібно врахувати ряд факторів: глибину і швидкість течії, атмосферні умови. Особливу увагу потрібно звернути на силу вітру для того, щоб вибрати відповідне оснащення.

Проводочні вудилища

  Для ловлі в проводку підходять як махові вудилища з глухим оснащенням, без катушки і пропускних кілець для жилки, так і болонські, з кольцами і катушкотримачем. Два типи вудилищ за свою історію пройшли значну модернізацію. Сьогодні дана снасть, завдяки використанню вуглецевих волокон і інших сучасних матеріалів, стала значно легша, чим ще 10-15років назад, що позволяє довго рибачити, не відчуваючи при цьому особливої втоми.

  Вибір типу вудилищ від смаку рибака, так дві вказані моделі дають можливість успішно ловити рибу. Головна перевага вудилища з глухим оснащенням - можливість постійно контролювати поплавок і жилку, завдяки цьому можна бистро підсікти рибу зразу ж після поклевки. З другої сторони, болонські вудилища позволяють дальше закинути насадку, провести її на великій відстані, ефективніше виважувати зловлену здобич, використовуючи катушку.Довжина проводочних вудилищ немала - від 5 до 8м , но з появою нових матеріалів зменшилась не тільки їх вага, но і управляємість, що в свою чергу позволило створити конструкції на всі випадки рибацького життя.

Катушки і інше

  Якщо Ви використовуєте болонське вудилище, на ньому можна встановити катушку великої місткості і меншої ваги. Матеріали останнього покоління позволяють створювати дуже надійні конструкції катушок, в яких основна увага приділяється силі зчеплення, ККД передаточного механізму, безвідказної роботи гальмівного ричага.

Леска

  Використовуємі жилки для ловлі в проводку повинні бути міцними і надійними. В продажі є велика кількість жилок різних марок. Їх діаметр не повинен бути дуже великим - оптимально 0.12-0.16 мм, щоб можна було б закинути маленький груз на відповідну відстань, на поводок 0.06-0.08 мм. Вибираючи моножилку, віддавайте перевагу нейтральним або прозорим кольорам. Рекомендуєм також купляти товари найкращої якостівиробництва відомих фірм - тільки тоді можна бути впевненим, що товщина по всій довжині жилки одинакова. Це особливо важливо, коли мова йде про тонкі нейлонові жилки: із-за маленьких неоднорідностей виникає небезпека розриву нитки в момент виважування. При ловлі в проводку велике значення мають грузила, їх можна рохділити на шароподібні і у вигляді каплі. Шароподібні грузила бувають різної ваги, але для нас важливо не сумарна вага шароподібних грузил, а можливість розприділення даної ваги по всій довжині жилки. Торпеди або каплеподібні грузила мають вагу більшу, і вони потрібні, щоб бистріше опускалась насадка на дно. І шароподіні грузила і торпеди продаються наборами, де вони посортовані у відповідності зі своєю вагою. Інші потрібні для рибалки предмети: глубомір, який кріпиться до гачка, щоб точніше визначити глибину, і рогатка, щоб прикормлювати рибу.

Поплавки

  Підготовлюючи снасть для вудіння в проводку, потрібно враховувати ряд різноманітних факторів,такі як швидкість течії, тип дна,види риб, використовуюча насадка, глибина лову. Особисто для себе, я використовую поплав вагою 14-16гр для повільної течії, глибина лову до 2 метрів, поплав вагою 18-20 гр для сильнішої течії і більшої глибини. 

Насадки і прикормлювання

   Найкращою, самою ходовою насадкою рахується личинка мясної мухи (опариш). ЇЇ можна виккористовувати в любу пору року, і вона дуже подобається рибам, в яких би водах і в якому б настрої ті не знаходились.Використовуються, звичайно, і інші насадки, наприклад, відомий всім мотиль (личинка комара) - язь, елец, плотва, клень. Серед рослинних насадок назвем кукурудзу, на неї чудово ловиться краснопірка і карпи. Риби чудово клюють на різноманітні ягоди, наприклад вишню і бузину, - для кленя кайф. Серед осінніх насадок

перевагу мають потроха курей (куряча печінка, кишка), і червяки. 

Категорія: Cтатті | Додав: Dyuk (22.05.2010)
Переглядів: 1836 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ваш профіль
Повідомлення:

Гість, ми раді Вас бачити. Будь-ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Форма входу
Пошук
Друзі сайту



Лучшие рыболовные сайты Каталог веб ресурсів Тернопільщини
Украинская рыбалка Громада Рибалок України
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Користувачів на сайті
Всего: 53
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
Адміністраторів: 1
Модераторів: 4
Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz